Články

VOŠTALENT 2017

Letošního klání na VOŠ Uherské Hradiště se zúčastnila Silva Kolínková s Dášou Šnejdarovou: „Na finále to nebylo, ale rozhodně nelitujeme.“


V úterý 10. 10. 2017 jsme se vydaly reprezentovat naši Vyšší odbornou školu ekonomickou ve Zlíně na druhý ročník celostátní soutěže vyšších odborných škol, zvanou VOŠTALENT, kterou pořádá Obchodní akademie a Vyšší odborná a jazyková škola v Uherském Hradišti. 

Nejprve jsme podstoupily test z teoretických znalostí a poté deset nejúspěšnějších pokračovalo do druhého kola. Mezi ony šťastlivce jsme patřily i my dvě. Druhé kolo spočívalo v řešení praktických situací z práva, marketingu a finančního řízení podniku.

I když jsme toto kolo zvládly obstojně, nestačilo to na postup do třetího kola soutěže, kde pouze tři nejlepší účastníci absolvovali ústní pohovor.

V žádném případě nelitujeme, že jsme se soutěže zúčastnily, právě naopak. Motto soutěže znělo: „Staňte se lídry, buďte vítězi.“ A my získaly motivaci a sílu učit se dále novým věcem v oboru, i když jsme nezvítězily. Zjistily jsme, že naše vyšší studium nám poskytuje vědomosti na úrovni vysokých škol a především praktický náhled do ekonomických, firemních, právních a dalších skutečností, což se nám bude v životě velice hodit.

Děkujeme organizátorům soutěže z Uherského Hradiště a také všem našim pedagogům za vědomosti, které jsme od nich získaly.