Články

Úspěch na VOŠ Talentu

Zuzana Koštiálová uspěla v soutěži VOŠ TALENT na Vyšší odborné škole Uherské Hradiště a odvezla si moc pěkné druhé místo.


„Z účasti v ekonomické soutěži jsem původně nebyla moc nadšená. Nakonec jsem se ale rozhodla to přece jen vyzkoušet, protože jsem byla velmi zvědavá, jak na tom jsem se svými znalostmi. Proto jsem se dne 21. listopadu 2016 spolu se svou spolužačkou Jitkou Zlámalovou vydala na Obchodní akademii a vyšší odbornou a jazykovou školu v Uherském Hradišti. Zde jsme absolvovaly teoretický test. K mému překvapení jsem uspěla a postoupila. 

Vyšší odborná škola nám má poskytnout studium jak teoretické tak i praktické.  Druhé kolo bylo zaměřeno právě na řešení praktických případů z ekonomiky, marketingu a práva. Zde jsem uspěla také. Třetí a zároveň nejsložitější kolo bylo ústní zkoušení před šestičlennou odbornou komisí právě z těchto oborů. Nervozita se dala krájet a také si vybrala svou daň. Celkově jsem se umístila na druhém místě celkem z osmi soutěžících. Za tuto zkušenost jsem nesmírně vděčná a určitě bych si to příští rok ráda zopakovala. Ujistila jsem se tak, že mi v hlavě přece jen něco utkvělo a zároveň je to pro mě velkou motivací pro vzdělávání. Ne proto, že to vyžaduje moje studium, ale právě proto, že to chci já sama.“

 

VOS Talent